Звіт директора Хотімлянського ліцею за 2020/2021 навчальний рік
2020/2021 навчальний рік – продовження реалізації Концепції «Нова українська школа». В нашій школі триває активне втілення ключових ідей Нової української школи та створення нового освітнього простору, школи майбутнього, що максимально мотивує дітей до навчання та особистісного розвитку. НУШ – це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятися висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами. Ключова зміна для учнів стосується підходів до навчання та змісту освіти, адже головне завдання – виховати інноватора та громадянина, який уміє ухвалювати відповідальні рішення та дотримується прав людини.
Адміністрація закладу створює умови для забезпечення доступної та якісної освіти, створює належні умови для успішної організації освітнього простору.
Звіт директора Хотімлянського ліцею
за 2020/2021 навчальний рік
- Персональний внесок керівника у підвищення рівня організації освітнього процесу у навчальному закладі:
1.1.Вжиті заходи щодо охоплення навчанням дітей та підлітків
1.Навчальний заклад діє на підставі Статуту, затвердженого 28 березня 2021 року.
Головною метою закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти.
Основними орієнтирами розвитку освітньої системи є якість освіти і рівний доступ до неї всіх громадян, забезпечення функціонування єдиного інформаційного простору, упровадження інноваційних технологій у навчання на шляху успішної реалізації Концепції Нової української школи.
2020/2021 навчальний рік – продовження реалізації Концепції «Нова українська школа». В нашій школі триває активне втілення ключових ідей Нової української школи та створення нового освітнього простору, школи майбутнього, що максимально мотивує дітей до навчання та особистісного розвитку. НУШ – це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятися висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами. Ключова зміна для учнів стосується підходів до навчання та змісту освіти, адже головне завдання – виховати інноватора та громадянина, який уміє ухвалювати відповідальні рішення та дотримується прав людини.
Адміністрація закладу створює умови для забезпечення доступної та якісної освіти, створює належні умови для успішної організації освітнього простору. Так у 2020/2021 до 1 класу вступило 8 учнів (класовод Лисенко Ю. В.). У 2020/2021 навчальному році до першого класу прийде 7 першокласників. Відповідно всі діти шкільного віку були охоплені навчанням. Загальна кількість учнів–109.
Великого значення має робота по охопленню дітей навчанням, Відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту» (із змінами, внесеними згідно із Законом №2442-VІ (2442-17) від 06.07.2010,ч.2,ст.3), відповідно до якого дошкільна освіта дітей старшого дошкільного віку є обов’язковою, та роз’яснень Міністерства освіти і науки України до ст. 9 цього Закону, якими передбачено, що батьки мають змогу обирати різні форми здобуття дітьми дошкільної освіти, зокрема, і підготовчі групи при загальноосвітніх навчальних закладах на підстава заяв батьків майбутніх першокласників, згідно з наказом від 30.10.2020 № 94
«Про роботу підготовчої групи на базі навчального закладу» в школі було організовано роботу підготовчої групи для майбутніх першокласників. Мета створення – підготовка 6-річок до школи, допомога в адаптації дітей до навчання. З цього питання було проведено засідання методичної ради.
Підготовчі заняття для майбутніх першокласників розпочалися 09 листопада 2020 року. Проводила заняття вчитель початкових класів Капинус Ірина Сергіївна, майбутній класовод 1 класу в 2021/2022 навчальному році. Відвідувало заняття 7 дітей (100%). Заняття розпочинаються о 13 год. щоп’ятниці й продовжуються до 14 год. 15 хвилин з 15-хвилинною перервою між ними. Для батьків майбутніх першокласників створено консультаційний пункт. Перед початком занять були проведені батьківські збори, на яких батьків ознайомлено з нормативно-правовою базою щодо організації роботи з дітьми дошкільного віку, Порядком зарахування дітей до 1 класу. Порядком денним було передбачено розгляд таких питань:
- «Ваші діти – майбутні школярі» (доповідь Капинус І. С.);
- Анкетування батьків з метою зібрання первинної інформації про дитину, її взаємини з батьками (анкети в наявності);
- Погодження режиму роботи підготовчої групи, ознайомлення з тематикою і напрямами занять.
Вчителька роздрукувала «Поради батькам» ( з програми «Впевнений старт»), поради щодо навчання ліворуких дітей тощо. Щочетверга батьки отримують необхідну інформацію і практичні поради з питань, які їх цікавлять.
Психолого-педагогічне обстеження дітей старшого дошкільного віку показало наступні результати:
- 3 дітей мають середній рівень готовності
- 4 дітей мають низький рівень готовності.
Результати обстеження мають стати орієнтиром і продовженням педагогічної роботи.
У 2020/2021 навчальному році завершили навчання 5 учнів 11 класу та 10 учнів 9 класу (семеро з них продовжать навчання в 10 класі)
1.2.Створення умов для варіативності навчання та вжиті заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій
У 2020/2021 навчальному році згідно з навчальним планом працювали курси за вибором та факультативні курси, а також гуртки та заняття МАН. У лютому 2021 року адміністрацією школи вивчалася ефективність роботи курсів за вибором та факультативних курсів. Під час вивчення зверталась увага на їх практичну спрямованість та рівень задоволеності учнів змістом.
Згідно з варіативною складовою навчального плану години варіативної складової були використані:
в 5 класі – етика (спецкурс,1 год.), фінансова грамотність (факультатив, 0,5 год.), історія України (індивідуальні заняття, 1 год.);
в 6 класі – етика (спецкурс, 1 год.), міфологія (спецкурс, 1 год.), фінансова грамотність (факультатив, 0,5 год.);
у 7 класі – міфологія (спецкурс, 1 год.), фінансова грамотність (факультатив, 1 год.);
у 8 класі – харківщинознавство (спецкурс, 1 год.), фінансова грамотність (факультатив, 1 год.), основи медичних знань (факультатив, 0,5 год.);
в 9 класі – харківщинознавство (спецкурс, 1 год.), фінансова грамотність (факультатив, 1 год.);
При складанні навчального плану враховано бажання учнів, у 8-9 кл. -- розпорядження Харківської обласної адміністрації від 20.07.2001 №476 «Про запровадження у навчально-виховний процес факультативного курсу «Харківщинознавство».
Спецкурс за вибором «Етика» в 5-6 класах викладає Ситник Тетяна Іванівна. Вчитель використовує активні форми роботи – аналіз ситуацій з використанням методу ПРЕС, складання та розігрування діалогів, оповідань на морально-етичні теми. Бесіди, які проводить вчитель, показують, що учні правильно визначають загальнолюдські цінності, розуміють роль моральних вимог у спілкуванні та повсякденному житті. На уроках діти активні. Особливу зацікавленість і результативність має залучення учнів до створення міні-проєктів (правила невербального спілкування), виконання творчих завдань (створити емблему сім’ї, підготувати розповідь про традиції своєї сім’ї, скласти лист однолітку в мережі Інтернет, складання правил користування мобільним телефоном), використання міжпредметних зв’язків (виписати прислів’я про дружбу, знайти притчі, в яких би йшлося про толерантність).
Викладання курсу «Основи медичних знань» здійснює Пасько Валентина Миколаївна . ВІн дає змогу підготувати учнів до реальною життя, допомогти їм набути практичних навичок для прийняття рішень у нестандартних ситуаціях, збагачує елементарними, необхідними у повсякденному житті медичними знаннями, а також доповнює, розширює і поглиблює знання з предмета “Біологія”, знайомить з роботою різних типів медичних закладів. Проведене анкетування учнів свідчить про те, що учні вважають курс корисним (92% ), практично спрямованим (98%), знання, одержані на заняттях, можуть допомогти врятувати життя у критичних ситуаціях (98%).
Спецкурс «Міфологія» в 6-7 класі викладає Чупир Тетяна Миколаївна Вчитель намагається знання про міфи зробити для учнів першою сходинкою на шляху входження у світ культурних надбань. Завдання пошукового характеру, які пропонує вчитель, сприяє формуванню інформаційної компетентності учнів. Було проведено анкетування учнів. 100% учнів вказали, що їм подобається емоційність викладача; 76% учнів подобається вражати своїми додатковими знаннями учителя історії та розповідати про почуте батькам; 76% учнів подобається самостійно готувати проєкти та презентувати їх однокласникам.
Вже 5 років поспіль до навчального плану вводиться курс за вибором «Фінансова грамотність» (Нагорна В. Є.): «Родинні фінанси» (5 клас), «Фінансово грамотний споживач»(6 клас), «Фінансова культура» (7 клас), «Прикладні фінанси» (8 клас), «Економіка і фінанси» (9 клас). Фінансово-обізнані люди ефективно планують і використовують особистий бюджет, приймають відповідальні рішення у сфері особистих фінансів, вільно орієнтуються на різних видах ринків, у різноманітних фінансових установах. Саме тому даний курс обрано для вивчення у навчальному закладі.
В школі діють гуртки спортивного спрямування: секція загальної фізичної підготовки та стрілецький. Керівником гуртків є вчитель фізичної культури вищої категорії Котляров О. Г.
В 2020/2021 навчальний рік учні ліцею взяли участь у змаганнях з волейболу на приз Старосалтівського селищного голови (перемога), змаганнях з настільного тенісу (перемога), в змаганнях з шашок і шахів (перемога).
40 учнів школи відвідує секцію з кемпо. За перемоги Рубльов О, Кусачова К., Шарко А., Лисенко В. були удостоєні премії народного депутата Шенцева Д. О.
Також у школі працює вокальний гурток «Веселка». Керівник гуртка вчитель музичного мистецтва Северінова Л. М.
Вокальна група брала активну участь практично у всіх шкільних та ра заходах і концертах. Вихованці гуртка стали призерами конкурсу «Зірки Салтівщини» (Стьопушкіна Р., Слєта Є., Козак С.).
Плідно працював театральний гурток (керівник Бойко Л. С.). Його члени не лише готують успішно музичні спектаклі, але й шиють самі костюми, з задоволенням виступають перед учнями початкової школи, шести річками підготовчої групи.
В школі працює динамічна група педагогів «Творчість – перший крок до успіху», мета якої навчити вчителів готувати учнів до написання науково-дослідницьких робіт в МАН. В минулому навчальному році Федосова К. захищала свою роботу «Архетип степу в творчості Є. Маланюка та в усній народній творчості», в цьому році із-за карантинних заходів участі наших учнів не було.
1.3.Вжиті керівником заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази навчального закладу
За звітний період Хотімлянський ліцей активно співпрацював з Старосалтівською селищною радою, фермерськими господарствами «Агростіл», «Шанс», «Юпітер». Вони взяли участь у співфінансуванні мініпроєкту «Майбутнє повинно бути світлим» (заміна електропроводки та заміна світильників на енергозберігаючі в цокольному поверсі ліцею). Було встановлено 108 енергозберігаючих світильників. Завдяки реалізації мініпроєкту, в результаті чого було здійснено поточний ремонт системи освітлення на площі 1000 м2, забезпечено учням можливість комфортного безпечного перебування в закладі, дотримання санітарно-гігієнічних норм, створення умов для занять за інтересами, жителям села (1200 чоловік) -- долучитися до занять спортом, культурного відпочинку (проведення концертів, конкурсів, свят, дискотек для молоді). Встановлення світодіодних світильників дало змогу на 20% заощадити витрати місцевого бюджету на оплату споживання електроенергії. Також в рази зросте термін їх служби, що зніме потребу в постійному обслуговуванні.
Багато учнів ліцею користуються велосипедом, щоб дістатися до школи. З ініціати батьків вчителем Черняк Г. О. було підготовлено проєкт бюджету громадської участі «До знань і спорту – пошвидше» (встановлення велосипедної парковки), який було визнано переможцем. Реалізація намічена на кінець літа 2021 року.
Сучасну школу вже неможливо уявити без комп’ютерної техніки та мультимедійних технологій. Старосалтівська територіальна громада отримала сертифікат на суму 75000 гривень. Їх вирішено були спрямувати на створення в закладах загальної середньої освіти сучасного інформаційного простору. Ліцей одержав 9 комп’ютерів, принтер+сканер, мікрофони, відеокамеру тощо. Це великий успіх. В новому навчальному році плануємо започаткувати роботу гуртка «Школа журналістики» (керівник Бондаренко В. В.) і використати нове обладнання.
В школі є шкільний автобус, який використовувався для підвезення 4 вчителів із смт Ст. Салтів та учнів школи, які проживають на відстані 3 км (крім підвезення дошкільників до д/с «Барвінок – 100» смт Ст. Салтів).
Керівники с/г підприємств Голієнко В. М., Шатковський А. О., Коваль Н. В. надавали дієву допомогу школі у забезпеченні сприятливого освітнього середовища Нової української школи. Саме на їх кошти було придбана наочність для 1 класу, килимок, пуфики для зони відпочинку. Директор закладу відпочинку «Екокурорт «Набережний» Лиманський С. А. подарував 1-класникам телевізор.
17-18 червня в с. Зибіно було проведено еколого-туристичний зліт, учасником якого стала команда нашого ліцею та зайняла ІІ місце. Спонсорами участі також стали керівники фермерських господарств, а наші туристи порадували їх перемогою (керівник Котляров О. Г.).
Значну частину навчального року нам довелося працювати у дистанційному режимі. Це потребувало багато зусиль і від учителів, і від учнів та їх батьків.
- Вжиті заходи щодо забезпечення навчального закладу кваліфікованими педагогічними кадрами та доцільність їх розстановки
У 2020/2021 навчальному році штатними працівниками школа була забезпечена на 100 %: працювало 18 педагогічних працівників (17
основних і 1 сумісник) та 11 працівників з числа обслуговуючого персоналу.
На сьогоднішній день у школі працюють вчителі з категорією:
Спеціаліст – 3
Спеціаліст ІІ категорії - 2
Спеціаліст І категорії - 5
Спеціаліст вищої категорії – 8
Ст. вчитель – 1
Вчитель-методист –1.
Зміни в освіті залежать від кожного конкретного вчителя, його уміння правильно обрати методи і прийоми навчання в конкретних умовах на кожному уроці і найважливіше переключатися з авторитарної педагогіки на педагогіку партнерства.
Педагоги Хотімлянського ліцею впроваджують у практику роботи інноваційні технології, серед яких можна виділити інтерактивні, інформаційно-комунікаційні, ігрові, здоров’язберігаючі технології, проєктну технологію, технологію розвитку творчої особистості, створення ситуації успіху, критичне мислення тощо.
Основним напрямом удосконалення рівня професійної компетентності вчителя є професійне самовдосконалення шляхом цілеспрямованої самоосвітньої діяльності.
Переважна більшість педагогів розуміють необхідність активної участі в он-лайн вебінарах, дистанційних курсах та тренінгах, необхідність особистого включення в інноваційні процеси та постійного самовдосконалення. Вони друкують свої розробки на «Всеосвіті», «На урок», одержуючи сертифікати. Плідно працює психолого-педагогічний семінар, на яких розглядаються актуальні питання освітнього процесу:
- Формування компетентнісної особистості;
- Боулінг, мобінг. Як їх уникнути?
- Ефективність домашніх завдань
- Формування ціннісного ставлення до природи
- Інструментарій дистанційної форми навчання.
Вчителі оволоділи вміннями використовувати ресурси платформи Zoom, Googl Meet, складати тести для перевірки знань учнів.
Адміністрація Хотімлянського ліцею застосовує синергетичний підхід до управління навчальним закладом. Батьківський комітет школи активно долучається до управління навчальним закладом через здійснення проектної діяльності з благоустрою та формування освітнього простору, працює дитячий парламент.
- Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я учнів та педагогічних працівників
Питання соціального захисту дитинства в нашому суспільстві є актуальним. У своїй роботі педагогічний колектив керується нормативними документами щодо соціального захисту дитини та охорони дитинства – Законом України «Про охорону дитинства», Конвенцією ООН про права дитини та відповідними нормативними документами Міністерства освіти і науки України й усіх ланок органів управління освітою.
Усі питання медичного забезпечення учнів ліцею здійснює медична сестра комунального некомерційного підприємства «Старосалтівський центр первинної медико-санітарної допомоги Старосалтівської селищної ради Чугуївського району Харківської Області» Яницька Тетяна. Проводяться регулярні огляди учнів на педикульоз. Виконуються підготовчі заходи щодо організації профілактичних щеплень та медичного огляду дітей відповідного віку.
Одним із завдань, які вирішував педагогічний колектив протягом навчального року – використання здоров'язберігаючих технологій. Кожний учитель намагався створити таку атмосферу на уроці, у ліцеї, щоб учні не відчували стресу, страху, дискомфорту, що впливає на здоров'я та психіку дитини. Суть та стиль стосунків між учителем та учнем забезпечують здійснення соціального захисту та охорони дитинства. Питання попередження та усунення конфліктів розглянуто в листопаді 2020 року на психолого-педагогічному семінарі та батьківському лекторії. На загальношкільних батьківських зборах (листопад 2020 року) було порушено питання щодо недопущення жорстокості щодо дітей з боку батьків. Для надання правової допомоги учням, вчителям, батькам в ліцеї з вересня 2008 року працює консультаційний пункт, до якого протягом 2020/2021 навчального року звернулося 3 батьків і 3 учнів.
Забезпечення організації харчування учнів
Харчування учнів школи у 2020/2021 навчальному році відповідно постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» від 22 листопада 2005 р. № 1591, Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах, затвердженого спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерством охорони здоров’я України від 1 червня 2005 р. №242/329, Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерством охорони здоров’я України від 17 квітня 2006 р. №298/227 (далі – Інструкція).
Наказом директора від 02.09.2020 № 77 відповідальною за організацію харчування дітей у школі призначена педагог-організатор, голова профспілки Сергієнко О. І., розподілені обов’язки, затверджений список учнів, які харчуються безкоштовно.
В школі організовано з 01.09.2020 одноразове харчування дітей в школі:
-для учнів 1-4-их класів – безкоштовно, за рахунок засновника;
-для учнів 5-11-их класів – 15.00 грн.
Учні, яківідвідували ГПД, харчувалися також за рахунок батьків (8 грн. в день).
Відповідальна за харчування Сергієнко О. І. забезпечувала дотримання законодавчих та нормативно–правових документів щодо організації харчування, виконання посадових обов’язків працівниками, які відповідають за організацію харчування, контролювала разом з відповідальною особою від батьківського комітету дотримання примірного двотижневого меню, дотримання порядку організації прийому, зберігання продуктів харчування та продовольчої сировини, технологічного процесу приготування їжі у школі, вимогу не допускати прийом продуктів харчування, продукції до школи без супровідних документів, які засвідчують їхнє походження та якість, здійснювала контроль за станом фінансової звітності щодо харчування дітей у школі, проводила роз’яснювальну роботу серед дітей та батьків щодо важливості й необхідності гарячого харчування учнів у школі, здійснювала постійний контроль за санітарно-гігієнічним режимом харчоблоку, їдальні та проходженням обов’язкових медичних оглядів і дотриманням особистої гігієни працівниками, які забезпечують організацію харчування,постійно здійснювала профілактичні заходи щодо попередження спалахів гострих кишкових інфекцій і харчових отруєнь.
Нажаль, безкоштовним харчуванням була можливість за безпечити не всі категорії пільгового контингенту, а лише дітей-сиріт та малозабезпечених сімей, які надають відповідні довідки.
Дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм
На початок навчального рчніоку всі учні ліцею пройшли медичний огляд. За результатами огляду визначено такі групи для занять фізичною культурою:
- основна група - 98 осіб;
- підготовча група – 10 осіб;
- звільнених від фізкультури- 1.
В школі систематично проводилась робота в напрямку охорони праці, техніки безпеки та дотримання державних санітарних норм та норм протипожежної та техногенної безпеки. Директором ліцею були видані відповідні накази та призначені відповідальні.
У 2020/2021 навчальному році були проведені Тижні знань безпеки життєдіяльності.
Проводились відкриті уроки з питань безпечної життєдіяльності проводились відпрацювання з учнями практичних дій в умовах виникнення пожеж, інших надзвичайних ситуацій та з надання першої допомоги травмованим та потерпілим, проводились конкурси, вікторини на знання правил безпечної поведінки в побуті та під час освітнього процесу у період проведення виховних заходів, розглядались питання щодо запобігання невиробничого (побутового) травматизму серед дітей під час проведення класних батьківських зборів, проведення нарад при директорові. Але не дивлячись на це, в закладі було 2 випадки травмувань учнів під час освітнього процесу.
Не може не викликати хвилювання відсутність пожежної сигналізації, несправність пожежного резервуара в закладі, відсутність оснащеності вікон на пожежному виході пристроями для відкриття.
Складним був минулий рік з причини Covid-19. Перед початком навчального року був виданий наказ від 28.08.2021 № 66 «Про організований початок 2020/2021 навчального року» відповідно до постанови Міністерства охорони здоров’я від 30.07.2020 № 42 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти у період карантину у зв’язку з поширенням короновірусної хвороби (COVID - 19)», з враховуванням вимог нормативних документів, що регламентують діяльність закладів освіти в умовах обмежувальних карантинних заходів, з метою створення належних безпечних умов для організованого початку 2020/2021 навчального року, в якому було вказано пріоритетом організації освітнього процесу в закладі освіти у 2020/2021 навчальному році вважати дотримування принципів соціального дистанціювання, правил гігієни, використання засобів індинідульного захисту, уникнення масового скупчення осіб. Було розроблено тимчасовий порядок організації освітнього процесу в закладі освіти в період карантину в зв’язку з поширенням короновірусної хвороби, який передбачав організацію входу до закладу, організацію харчування. Постійно проводилися бесіди з учнями щодо засобів індивідуального захисту. Як наслідок, щодного випадку захворювання короно вірусною хворобою серед учнів не було. Зараз стартував етап вакцинації дорослого населення України. Необхідно долучити до цього процесу якомога більше людей з метою убезпечення від зараження цією небезпечною хворобою.
Згідно з наказом директора школи було призначено громадським інспектором з охорони дитинства заступника з виховної роботи Пасько В.М. Було поновлено банк даних дітей пільгового контингенту, складено план роботи громадського інспектора з охорони дитинства.
В цьому навчальному році плідно працювала рада профілактики правопорушень, злочинності і бездоглядності у складі:
Пасько Валентина Миколаївна, заступник директора з виховної роботи – голова ради;
Черняк Галина Олексіївна, вчитель географії – член ради;
Капинус Ірина Сергіївна, депутат селищної ради – член ради;
Федченко Інна Олександрівна, голова батьківського комітету – член ради;
Шаповал Володимир, дільничий інспектор поліції– член ради;
Лисенко Анастасія, член учнівської ради школи – член ради.
Рада проводила роботу з попередження правопорушень, злочинності і бездоглядності, надсилала своєчасно повідомлення про учнів, які схильні до скоєння злочину до комісії у справах неповнолітніх району для проведення подальшої профілактичної роботи; допомагала у проведенні роботи класних керівників з учнями «групи ризику», які перебувають на внутрішньо шкільному обліку, проводила зустрічі окремо для батьків і класних керівників організувала соціально-педагогічну допомогу учням і сім’ям, які потребують особливої уваги, постійно контролювали відвідування учнями навчальних занять, щотижня аналізували стан відвідування, використовуючи дані загальношкільного обліку, визначали інтереси учнів та залучали їх до занять у гуртках та секціях. Під час проведення Всеукраїнського тижня права (грудень 2020 року) відбулася зустріч з дільничими інспекторами О. Баранніком та В. Шаповалом по темі «Адміністративна та кримінальна відповідальність неповнолітніх», захід по попередженню кібербулінгу «Моє життя – не шоу!»
Залучення педагогічної та батьківської громадськості до управління навчальним закладом.
Заклад працює на основі єдиних нормативних документів, освітній процес організовує за навчальними планами, складеними на основі освітніх програм для кожного ступеню. Для формування позитивного іміджу серед громадськості, ми презентуємо діяльність педагогічного та учнівського колективів. Створено сайт школи, де можна дістати інформацію про нормативно-правове забезпечення діяльності закладу, Статут ліцею, режим роботи, освітні програми, розклад на семестр, набір до 1 класу, гуртки, які працюють у закладі, залучення позабюджетних коштів, кошторис. На сайті розміщується інформація і про щоденне шкільне життя, важливі події та новини, наші досягнення та перемоги. Але на превеликий жаль мало батьків, жителів села відвідують наш сайт. Хотілося, щоб ми мали зворотній зв'язок, його оцінку вами.
Втратило чинність Примірне положення про батьківські комітети (наказ МОН України від 21.12.2017 року №1649). Однак, припинення дії положення не означає, що батьківські комітети скасували або заборонили. Наш заклад освіти зберіг батьківський комітет, бо він є нашим надійним помічником і сприяє розширенню зв’язків з батьківським загалом, співпраці в трикутнику «Школа. Сім’я. Громадськість».
Концепція Нової української школи передбачає, що нова школа працюватиме на засадах педагогіки партнерства, в основі якої – спілкування, взаємодія та співпраця між учителем, учнем і батьками, які об’єднані спільними цілями та прагненнями, є добровільними та зацікавленими однодумцями, рівноправними учасниками освітнього процесу, відповідальними за результат.
Для здійснення та прийому правильних управлінських рішень було проведені засідання педагогічної ради з актуальних освітніх проблем для нашого закладу.
6. Дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян з питань діяльності навчального закладу. За звітний період звернень громадян з питань діяльності закладу освіти не було. 7. Рівень навчальних досягнень учнів |