Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 27 чоловік

Майбутнім першокласникам

Дата: 3 листопада 2020 о 18:49, Оновлено 9 лютого 2022 о 18:10

Щиро запрошує дітей 5-6-річного віку на навчання та виховання у дошкільну підготовчу группу Хотімлянського ліцею.

Підготовка до школи – важливий крок у розвитку Вашої дитини. Це перший етап навчання і кожна деталь, кожен рух та звук вашого малюка має значення в подальшому розвитку особистості.

Мовлення, письмо, читання, соціальна адаптація – усе це невід’ємні складові розвитку дитини. Багато батьків замислюються: «З чого почати?»

У дошкільній підготовчій групі ми пропонуємо підготовчі заняття до школи за які передбачають:

  • розвиток уміння навчатися, здатності до аналізу та синтезу, узагальнення і формування понять;
  • читання, письмо;
  • граматику, математику;
  • розвиток упевненості;
  • розвиток організованості;
  • знання про навколишній світ;
  • досліди й експерименти.

Усі заняття цікаві та ефективні, адже кожне заняття ми поєднуємо з творчістю. Навчання у підготовчій групі продумане відповідно до вподобань малюків, із улюбленими героями, неймовірними історіями з усього світу, цікавими науковими відкриттями.

Всебічний розвиток у дошкільній підготовчій групі – це нестандартна система навчити дитину писати, читати і рахувати, а розвити бажання навчатися та пізнавати світ.

Адже перші 5 років життя дитини – це емоційне ставлення до життя, до людей, наявність або відсутність стимулів до інтелектуального розвитку – все це визначає подальшу поведінку мислення дитини.

Ефективність підготовки дітей до навчання в школі:

  • дітки займаються в групах, малюк одночасно вчиться спілкуватись з іншими дітками відбувається процес соціалізації дитини. Важливою особливістю навчальних груп є відповідна увага вихователя дитині, адже ми маємо достатньо часу для індивідуального підходу до кожної дитини;
  • заняття по підготовці до школи навчають внутрішньої організації, концентрації уваги, уважно та старанно виконувати завдання, оцінювати свою роботу і планувати свій час.

У державних освітніх навчальних закладах вимагають високого рівня знань. Через велику кількість дітей у класах викладач не має змоги проаналізувати підхід до кожної дитини і приділити їй відповідну кількість часу. Отже до школи потрібно готуватись завчасно.

Моральна підготовка дитини до школи є не менш важливою, ніж інтелектуальна.

Підготовчі заняття до школи – це важливо!

Підготовчі заняття до школи – це найкраще середовище для ознайомлення малюка з освітніми закладами. Дітки тут мають можливість поспілкуватися з ровесниками та вчителями, відвідати цікаві заняття, завдяки чому стати відкритішими та легко йти на контакт.

Соціалізація дитини у шкільному середовищі дуже важлива для її емоційного стану.

Після проходження навчання у дошкільній підготовчій групі Хотімлянського ліцею  дитина отримає необхідні базові та корисні навички для успішного навчання.

                                                         ЧЕКАЄМО ВАС !

                                                                                    

Як записати майбутнього першачка

до Хотімлянського ліцею онлайн (інструкція). 
З 01.04.2022– 31.05.2022  триває прийом заяв про зарахування дітей до перших класів на 2022/2023 навчальний рік. Батьки, чиї діти мають вперше піти до школи цього року, можуть подати електронну заяву до Хотімлянського ліцею або подати документи до  адміністрацію ліцею.
Подавати заяву про вступ до школи мають лише батьки дітей 6-7 років, які  збираються почати навчання у 2022/2023 навчальному році. 
Запис дитини до ліцею онлайн. 
Покрокова інструкція
1. Зареєструйтесь в системі електронної реєстрації в заклади загальної середньої освіти  https://school.isuo.org/signup 
2. Оберіть навчальний заклад серед перелічених. 
3. Створіть заявку та відправте її. Для цього необхідні дані зі свідоцтва про народження дитини. Скористайтесь  детальною ілюстрованою інструкцією https://drive.google.com/file/d/19uqikZlaGBu0102V1G7XsmVgrN1Boakz/view  
4. Зв’яжіться з ліцеєм електронною поштою чи телефоном та запитайте про можливість підтвердити заяву віддалено (hotomla@ukr.net);  тел.0674210272 ЗДНВР Вікторія НАГОРНА

Зазначимо, серед необхідних документів для вступу до ліцею є Довідка форми № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду» та Довідка форми № 063/о "Карта профілактичних щеплень"
Що потрібно взяти для надання документів дитини до 1 класу на 2021/2022 н.р. у  Хотімлянському  ліцей
1. Заява батьків про зарахування дитини до 1 класу (заяву батьки напишуть в день подання документів).
 2. Паспорт одного з батьків дитини.
 3. Копія та оригінал свідоцтва про народження дитини.
 4. Медична довідка дитини встановленого зразка (ОРИГІНАЛ)

Ведемо дитину в перший клас.

Поради психолога батькам першокласників

Підготовка до школи – процес і урочистий, і хвилюючий одночасно. І не тільки для малюка, який вже через місяць стане “дорослим” школярем, але і для його мами й тата. Часом більше самих першокласників хвилюються їхні батьки, які хвилюються, чи готовий їх синок чи донька до першого класу. До того ж напередодні школи майбутні першокласники часто задають їм питання, на які складно відповісти навіть дорослому.

Саме тому ми постаралися відповісти на “недитячі” питання майбутніх першокласників і дати поради батькам про те, як підготувати дитину до шкільного життя.

Влаштуйте прогулянку до школи. Обов’язково проведіть дитині невелику екскурсію до школи: походіть по двору і навколо неї, а потім увійдіть всередину. Бажано показати дитині, в якому класі вона буде вчитися. Періодично можна ходити гуляти до школи, граючи по дорозі у щось. Так дорога до школи буде завжди викликати хороші асоціації у малюка.

Збирайте портфель та одягайте форму. Непогано кілька разів за місяць потренувати збори до школи: нехай першокласник самостійно надіне шкільну форму. Потім мама або тато, розкидавши його шкільне приладдя по підлозі, покаже, як збирати портфель і що куди класти.

Грайте в школу.Батьки можуть посадити дитину серед іграшок і провести “урок”, при цьому попросити малюка встати, коли мама – “вчителька” входить в “клас”, потім сісти за парту, взяти в руку ручку, відкрити зошит. Так для дитини не будуть незвичними ці “команди”, коли вона почує їх у школі, і вона легко їх виконає. Також доведеться пояснити першокласникові, що в школі його будуть називати за прізвищем. Тому необхідно навчити його реагувати і відгукуватися на прізвище, наприклад, у грі в школу звертатися не інакше як “Петров”, “Сидоров” і т. д.

Встаємо раніше. Місяця, щоб привчити дитину вставати раніше, вистачить. Досить щодня віднімати від її сну по 5-10 хвилин. Тоді першого вересня малюк не буде сонно позіхати на лінійці. Але пробудження дитини має супроводжуватися приємними для неї діями, наприклад, усмішкою або обіймами мами.

Дружимо з годинником .Необхідно поставити в кімнаті малюка годинник, навчивши його по ньому розбиратися в часі. Це стане в нагоді в школі, наприклад, щоб знати, скільки хвилин є на виконання завдання. Також важливо, щоб малюк вмів укладатися в терміни. Для цього слід скласти графік його звичайного дня і повісити на видному місці. А коли малюк буде, наприклад, малювати, грати або їсти, можна звернути його увагу на те, скільки йому ще залишилося часу на цю дію за розкладом.

Вчимося порядку. Нехай у малюка з’являться всілякі папки, коробочки, файлики, і він навчиться складати туди свої малюнки, фломастери та інші дрібниці. Розвивати цю навичку потрібно заздалегідь, щоб школяр не був Машею-растеряшею. До речі, можна розвісити по кімнаті невеликі записочки, наприклад, “акуратно повісь речі на стілець” – це буде сигналом до дії.

Більше зеленого.Цей колір і стимулює увагу, і розслаблює. Бажано, щоб в кімнаті малюка з’явилося щось зелене. Психологи кажуть, що тільки після 7 років у дитини починають працювати частини мозку, які відповідають за утримання тіла в одній позі. До 7 років приборкати маленького “зірвиголову” дійсно складно. Але тим не менш протягом останнього місяця до школи батьки можуть розвивати навички посидючості в дитини. Адже в школі без них доведеться непросто.

Шийте чи грайте в шахи. Активних дівчаток можна навчити шити або плести з бісеру, а хлопчиків – грати в шахи, шашки. Бажання виграти у мами чи тата або зшити красиву іграшку “переважать” бажання дитини постійно відволікатися на все підряд і не сидіти на місці (це спрацює, тільки якщо малюка вдасться зацікавити).

Формуйте позитивний образ школи.Ні в якому разі не потрібно говорити першокласникові фрази типу “закінчилося дитинство, почалося доросле життя” або “не будеш слухати вчительку, вона тебе покарає”. Так любов до школи в нього точно не виховати. Добре, якщо б перша вчителька написала листа майбутньому учневі, розповівши про те, як вони цікаво будуть проводити час у школі, скільки всього нового він дізнається, як багато друзів з’явиться. Якщо домогтися творчого підходу від учителя не вдалося, розповісти про все це повинні батьки. Ще від них вимагається більше хороших забавних історій з їх шкільного життя, наприклад, про те, як вони знайшли свого першого шкільного друга. Також можна показати першокласникові батьківські шкільні фотографії.

Не залякуйте оцінками. Казати дитині про те, що вона повинна приносити тільки хороші оцінки заборонено. Тим більше що в 1-му класі їх не ставлять. Краще вже зараз завести журнал досягнень малюка, щодня записуючи туди кожен його успіх, наприклад, “сьогодні малюк сам почистив зуби”. Тоді він буде знати, що хороші оцінки – це не єдині його заслуги перед батьками і перестане боятися принести “двійку”, коли буде ходити до школи.

Більше рольових ігор. В останній місяць потрібно якомога частіше запрошувати дітей у будинок (ще краще – майбутніх однокласників). Хай грають в будь-які рольові ігри: доктор-пацієнт, дочки-матері або постановки улюблених мультфільмів. Саме на основі таких ігор діти вчаться знаходити спільну мову між собою.

Не “ліпіть” вундеркінда. За місяць до школи не потрібно намагатися підтягти всі “хвости”, годуючи дитину новою інформацією. Педагоги та психологи не радять відточувати уміння дитини до досконалості, наприклад, вчити її читати не 30 слів за хвилину, як годиться першокласникові, а 60. Так, з одного боку, бути лідером серед своїх однолітків приємно будь-якій дитині, але з іншого – відсутність “конкуренції” вбиває прагнення поліпшувати свої навики. У той час як успіх того ж сусіда по парті – хороший стимул для “відсталого” першокласника навчитися читати трохи швидше.

Тренуйте увагу і не тільки. Наприклад, хороша гра для тренування пам’яті і уважності: розкласти на столі десять будь-яких предметів. Нехай малюк уважно подивиться на них протягом 1 хвилини, намагаючись запам’ятати якомога більше, а потім, не дивлячись на стіл, розповість, що там лежить. Ще можна забрати один предмет і замість нього покласти другий – нехай скаже, яку річ замінили.

Дуже добре тренувати мислення прямо під час чергової прогулянки. Наприклад, дати дитині таке завдання: розкласти поняття на складові (варіант: що входить в поняття взуття?), А потім, навпаки, “зібрати” в одне ціле, назвавши поняття (варіант: кіт, собака, жираф, ведмідь – хто це?).

Нарешті, мова. Прочитавши казку на ніч, мама або тато можуть попросити малюка переказати почуту історію і відповісти на декілька нескладних питань по ній. Так першокласник навчиться висловлювати свою думку, розмірковувати на задану тему і чітко відповідати на запитання.

Анкета для батьків

 1. Ім 'я, по- батькові і прізвище дитини, дата народження

                           2. Національність дитини:

                           3. Особливості характеру дитини: позитивні і негативні риси:

                           4. Який у неї слух, зір?

                           5. Які хронічні захворювання є у дитини?

                           6. Прізвище, ім 'я, по-батькові батька:

                               освіта:                                   місце роботи, телефон:

                           7. Прізвище, ім 'я, по-батькові матері:

                                освіта:                                  місце роботи, телефон:

                            8. Сім 'я повна чи ні? Якщо ні, з ким проживає дитина?

 9. Якщо мама виховує дитину одна, чи є у неї статус "одиначка"?

10. Домашня адреса, телефон:

11. Скільки дітей у сім "і, хто? Скільки їм років? Де навчаються?

12. Чи відвідує дитячий садок? Якщо так, його назва?

13. Чи є у батьків посвідчення:

      а) чорнобильці   б) інваліди    в) афганці     г) інші

14. Якими пільгами користуєтесь? Вкажіть назву? 

Ваша дитина вперше буде йти до школи. І, звичайно, у вас виникає безліч запитань.

Спробуємо на них відповісти

 

Пакет документів, які необхідно подати до школи:

1.Заява на ім’я директора школи про зарахування до 1 класу.

2.Ксерокопія свідоцтва про народження.

3.Медична картка з центральної лікарні встановленого зразка.

4.Медична довідка про стан здоров’я дитини.

5.Довідка із селищної ради про склад сім’ї.

6.Довідка зі служби соціального захисту про надання статусу малозабезпеченої сім’ї.

7.Заява на ім’я директора школи про зарахування дитини у групу продовженого дня.

Список шкільного приладдя.

  • Шкільна форма (чорного кольору)
  • 5 зошитів в косу лінію
  • 10 зошитів у клітинку
  • Ручки звичайні – 5 шт.
  • Лінійки – 2 шт.
  • Олівці прості – 2 шт.
  • Олівці кольорові (підстругані), фломастери
  • Фарби, щіточка
  • Клей, щіточка
  • Альбом для малювання – 2 шт.
  • Кольоровий папір
  • Папка для зошитів з цупкого паперу
  • Пенал для ручок
  • Затирачка (гумка) – 1 шт.
  • Папка для уроків праці
  • Пластилін, ножичок, дощечка для ліплення
  • Ножиці з затупленими кінцями
  • Набір картону, бажано кольорового
  • Спортивна форма, обувка в пакеті
  • Кімнатні черевички
  • Серветочки в целофаному пакеті
  • Целофанові обгортки для книжок, зошитів

Першокласникам важко звикнути до нового колективу, нового розпорядку дня... Як допомогти маляті адаптуватися і не плакати при розставанні з мамою, як знайти спільну мову з першою вчителькою?

Як навчитися прощатися з дитиною без сліз?

Не затримуйтесь 

Чим на довше ви розтягуєте момент прощання - тим важче розлучитися. Скажіть малюкові, що ви будете його чекати біля школи / роздягальні / класу, щоб забрати додому після уроків. Ідіть відразу, як тільки попрощалися і побачили однокласників вашого малюка. 

Створіть свій власний ритуал

Можете щоранку цілувати малюка перед тим, як розвернутися і піти. Або можна обійняти і поцілувати. Головне, щоб після певної дії ви йшли. Так і дитина буде готова, що після цього мама йде, і вам буде спокійніше. 

Візьміть з собою друга з дому

Зазвичай вчителя першокласників дозволяють приносити з собою в школу улюблену іграшку. Але за умови, що грати нею можна буде тільки на перерві. Запитайте класного керівника своєї дитини, чи можна принести "друга" з дому, щоб було не так страшно? Головне, не беріть найулюбленішу іграшку, тому що ніколи не будете впевнені в тому, що принесете її цілою і неушкодженою додому. 

Придумайте систему винагороди 

Можна ставити в календарику навпроти кожного навчального дня смайлик: веселий - якщо дитина посміхаючись йде в клас; сумний - якщо малюк вередує і ниє. Наприкінці тижня за певну кількість усміхнених смайликів можна винагороджувати дитину походом в парк, морозивом, або чимось ще, на ваш розсуд. 

Зустрітися з однокласниками

Коли ви можете назвати однокласників вашої дитини на ім'я, то школа стає більш знайомою і безпечною в уявленні дитини. 

Як налагодити хороші відносини з учителем вашої дитини?

Залишайтеся на зв'язку

У кожного з батьків повинен бути телефон вчителя і навпаки. Про всяк випадок. Ви можете періодично телефонувати вчителю для того, щоб дізнатися, як справи у вашої дитини в навчанні і по поведінці, якщо немає можливості поспілкуватися "наживо".

Приймайте активну участь в житті класу

Супроводжуйте дітей з учителем на колективні поїздки, походи, відвідування театрів, музеїв і т.д. Можете взяти на себе зобов'язання організувати один з таких заходів. Якщо ви не можете взяти на себе ці зобов'язання, запитайте у вчителя, що ви можете зробити, щоб якось приймати участь в житті класу і допомогти вчителеві. 

Будьте відкриті для критики

Постарайтеся адекватно сприймати критику вчителя в бік своєї дитини. Є моменти, які класний керівник бачить краще ніж ви. Вислухайте, поговоріть із своєю дитиною, а потім робіть висновки. 

9 способів допомогти дитині з нетерпінням чекати на 1 вересня

Ми продовжуємо серію публікацій про підготовку до нового навчального року. У цій статті ми розповімо про те, як допомогти дитині не боятися школи, а з нетерпінням чекати першого навчального дня. Це питання найбільше цікавить батьків першокласників. Що ж потрібно робити для того, щоб прищепити позитивний інтерес до школи і на чому акцентувати увагу?

1. Знайомимося з територією

Як правило, територія школи не огороджена так, як територія дитячого садка і погуляти там можна без особливих проблем. Пройдіться з малюком, подивіться на будівлю, на спортивний майданчик. Періодично ходіть тією дорогою, якою потрібно буде дитині ходити кожен день в школу. 

2. Знайомимося з класом

Швидше за все у вас буде можливість перед початком навчального року відвідати школу і клас, в якому буде навчатися ваш першокласник. Так само можете допомогти класному керівнику приготувати клас до першого вересня. 

3. Позитивні історії - позитивний настрій

Читайте з малюком казки про школу, про те, як дітки там навчаються. Зараз дуже популярні казки про лісові школи. Дуже позитивні і навчальні оповідання. 

4. У школі багато цікавого

Розкажіть дитині, що в школі набагато більше цікавих занять, ніж просто уроки. Є заняття музикою, де можна співати, малювання, художня праця, спортивні заняття, а також захоплюючі поїздки і походи всім класом. 
5. Шкільні обіди

За тиждень до початку занять обговоріть зі своєю дитиною, що б вона хотіла їсти на обід. Звичайно, у кожній школі є безкоштовні обіди для учнів молодшої школи, але, з певних причин, багато батьків від них відмовляються. Запитайте малюка, що йому покласти з собою - бутерброд, круасан, сендвіч або щось інше. Не забудьте про ласощі на десерт. Все буде в кілька разів смачніше, якщо упаковано в спеціальну коробочку для шкільних обідів, яку можна без проблем купити. 

6. Знайомимося з однокласниками

Добре, якщо разом з вашою дитиною в одному класі будуть вчитися і інші дітки, яких вона знає. Але якщо таких немає, то варто з ними познайомиться або на підготовчих заняттях, або за кілька тижнів до занять, коли вчитель буде збирати батьків з дітками для знайомства. 

7. Розкажіть про свої шкільні роки

Впевнена, у кожного з нас є кумедні і цікаві історії зі свого шкільного життя, про які можна згадувати дуууже довго. Так чому б не поділитися ними зі своєю дитиною? Адже школа - це не страшно, це весело і захоплююче. 

8. Шкільна форма

Дозвольте своїй дитині самій вибрати шкільну форму, в якій їй захочеться ходити. Звісно, враховуючи шкільні вимоги. 

9. Збираємо портфель

Обов'язково разом з дитиною вибирайте шкільне приладдя, адже саме їй ними користуватися. А потрібно купувати дуже багато: портфель, пенал, зошити, олівці та багато іншого шкільного приладдя, без яких неможливо навчання в школі. 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.