Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 27 чоловік

Річний звіт про діяльність закладу освіти

Дата: 9 лютого 2022 о 19:27, Оновлено 22 вересня 2023 о 20:17

РІЧНИЙ ЗВІТ ЗА 2020/2021 Н.Р.

Річний звіт за 2022/2023 н.р.

Звіт директора Хотімлянського ліцею

 за 2022/2023 навчальний рік

  1. Персональний внесок керівника у підвищення рівня організації освітнього процесу у навчальному закладі:

1.1.Вжиті заходи щодо охоплення навчанням дітей та підлітків

1.Навчальний заклад діє на підставі Статуту, затвердженого 28 березня 2021 року.

Головною метою  закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти.

Основними орієнтирами розвитку освітньої системи є якість освіти і рівний доступ до неї всіх громадян, забезпечення функціонування єдиного інформаційного простору, упровадження інноваційних технологій у навчання  на шляху успішної реалізації Концепції Нової української школи.

2022/2023 навчальний рік – продовження реалізації Концепції «Нова українська школа». В нашій школі триває активне втілення ключових ідей Нової української школи та створення нового освітнього простору, школи майбутнього, що максимально мотивує дітей до навчання та особистісного розвитку. НУШ – це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятися висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами. Ключова зміна для учнів стосується підходів до навчання та змісту освіти, адже головне завдання – виховати інноватора та громадянина, який уміє ухвалювати відповідальні рішення та дотримується прав людини. В умовах повномасштабної війни росії проти України зросло значення виховання патріотичних почуттів учнів, правильного розуміння ними подій, які відбуваються.

Адміністрація закладу працювала над створенням умов для забезпечення доступної та якісної освіти, створювала належні умови для успішної організації освітнього простору в умовах дистанційної форми навчання. Навчальний процес почався організовано 1 вересня 2022 року. Рішенням педагогічної ради було обрано для проведення навчальних занять платформу Zoom. Кожен класний керівник створив групу для свого класу у Viber, в яку вчителі надсилали посилання на конференції та домашнє завдання з детальним інструктажем. На постійному контролі адміністрації було питання про можливість опановувати матеріал учнями, які з різних причин не мали можливості бути присутніми на уроці. Вчителями це питання вирішувалося шляхом надсилання у групу скріншотів сторінок підручника, презентацій, відео, відеоуроків, детальних інструкцій по виконанню домашніх завдань, коротких планів-конспектів. Постійно вівся облік присутніх учнів на уроці, питання відвідування розглядалося на нарадах при директору (щоп’ятниці), приймалися відповідні міри. Підтримувався постійний зв'язок з батьками. Здійснювався постійний моніторинг місць перебування учнів: в Хотімля, в інших місцевостях України, за кордоном. Це також враховувалося в організації освітнього процесу. Наприклад, Капинус І. С. проводила заняття з учнями, які перебувають за кордоном, у зручний для них час; Печенізька Р. Л. проводила консультації по підготовці до НМТ, переносячи час занять.

Перед початком навчального року були проведені батьківські збори, на яких звернена  увага на перехід закладу на електронні журнали та електронні щоденники, надані були коди доступу до них.

  У 2022/2023 до 1 класу вступило 6 учнів (класовод Чупир Т. М.). У 2023/2024 навчальному році до першого класу прийде 7 першокласників. Відповідно всі діти шкільного віку були охоплені навчанням. Загальна кількість учнів на початок навчального року–102, на закінчення – 85 (без врахування учнів 1 класу).

Великого значення має робота по охопленню дітей навчанням,     Відповідно до  Закону  України «Про дошкільну  освіту» (із змінами, внесеними згідно із Законом  №2442-VІ (2442-17) від 06.07.2010,ч.2,ст.3), відповідно до якого дошкільна освіта  дітей  старшого  дошкільного віку є обов’язковою, та роз’яснень Міністерства освіти і науки України до ст. 9  цього Закону, якими передбачено, що батьки мають змогу  обирати  різні  форми  здобуття дітьми  дошкільної освіти, зокрема, і підготовчі групи при загальноосвітніх навчальних закладах на підстава  заяв батьків майбутніх першокласників, згідно з наказом від 31.10.2022   № 22-а                                                                             

«Про роботу підготовчої групи на базі навчального закладу» в школі було організовано роботу підготовчої групи для майбутніх першокласників. Мета створення – підготовка 6-річок до школи, допомога в адаптації дітей до навчання. З цього питання було проведено засідання методичної ради.

    Підготовчі заняття для майбутніх першокласників розпочалися 10 січня 2023 року. Проводила заняття вчитель початкових класів  ситник Тетяна Іванівна, майбутній класовод 1 класу в 2023/2024  навчальному році. Відвідувало заняття 4 дітей (56 %).  Заняття розпочинаються о 13 год. щочетверга  й продовжуються до 14 год. 15 хвилин з 15-хвилинною перервою між ними. Для батьків майбутніх першокласників створено консультаційний пункт. Перед початком занять були проведені батьківські збори, на яких батьків ознайомлено з нормативно-правовою базою щодо організації роботи з дітьми дошкільного віку, Порядком зарахування дітей до 1 класу. Порядком денним було передбачено розгляд таких питань:

  • «Ваші діти – майбутні школярі» (доповідь Ситник Т. І.);
  • Анкетування батьків з метою зібрання первинної інформації про дитину, її взаємини з батьками (анкети в наявності);
  • Погодження режиму роботи підготовчої групи, ознайомлення з тематикою і напрямами занять.

Вчителька роздрукувала «Поради батькам» ( з програми «Впевнений старт»), поради щодо  навчання ліворуких дітей тощо. Щочетверга батьки отримують необхідну інформацію і практичні поради з питань, які їх цікавлять.

Психолого-педагогічне обстеження дітей старшого дошкільного віку показало наступні результати:

  • 2 дітей мають середній рівень готовності
  • 2 дітей мають низький рівень готовності.

     Результати обстеження мають стати орієнтиром і продовженням педагогічної роботи.

У 2022/2023 навчальному році завершили навчання 5 учнів  11 класу та 15 учнів 9 класу (десятиро з них продовжать навчання в 10 класі)

1.2.Створення умов для варіативності навчання та вжиті заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій

У 2022/2023 навчальному році досить складно було в повній мірі вирішувати цю проблему з огляду на умови воєнного часу. Тому згідно з  навчальним планом введено було  курс «Харківщинознавство» в 9 класі та факультативний курс «Фінансова грамотність» в 11 класі. У лютому 2023 року адміністрацією школи вивчалася ефективність запровадження факультативного курсу «Фінансова грамотність». Під час вивчення зверталась увага на його практичну спрямованість та рівень задоволеності учнів змістом.

Згідно з варіативною складовою навчального плану  години варіативної складової були використані:

в початковій школі – індивідуальні та групові заняття (по 1 год.);

в 5 класі – математика (додатково до годин інваріантної складової,1 год.),

у 6класі – етика (1 год.);

у 7 класі – алгебра (додатково до годин інваріантної складової, 0,5 год.),

у 8 класі – українська мова (додатково до годин інваріантної складової, 0,5 год.);

у 10 класі – історія України (індивідуальні заняття та консультації, 0,5 год.);

в 11 класі – історія України, біологія (індивідуальні заняття та консультації,  по 0,5 год.).

   При складанні навчального плану враховано бажання учнів, у 9 кл. -- розпорядження Харківської обласної адміністрації від 20.07.2001 №476 «Про запровадження у навчально-виховний процес факультативного курсу «Харківщинознавство».

Спецкурс за вибором «Етика» в 6 класі викладає Ситник Тетяна Іванівна. Вчитель використовує активні форми роботи – аналіз ситуацій з використанням методу ПРЕС, складання та розігрування діалогів, оповідань на морально-етичні теми. Бесіди, які проводить вчитель,  показують, що учні  правильно визначають загальнолюдські цінності, розуміють роль моральних вимог у спілкуванні та повсякденному житті. На уроках діти активні. Особливу зацікавленість і результативність має залучення учнів до створення міні-проєктів (правила невербального спілкування), виконання творчих завдань (створити емблему сім’ї, підготувати розповідь про традиції своєї сім’ї, скласти лист однолітку в мережі Інтернет, складання правил користування мобільним телефоном), використання міжпредметних зв’язків  (виписати прислів’я про дружбу, знайти притчі, в яких би йшлося про толерантність).

            Вже 6 років поспіль до навчального плану вводиться курс за вибором «Фінансова грамотність» (Нагорна В. Є.). Фінансово-обізнані люди ефективно планують і використовують особистий бюджет, приймають відповідальні рішення у сфері особистих фінансів, вільно орієнтуються на різних видах ринків, у різноманітних фінансових установах. Саме тому даний курс обрано для вивчення у навчальному закладі.

   

1.3.Вжиті керівником заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази навчального закладу

Дякувати Богу та ЗСУ, будівля ліцею не була ушкоджена під час окупації с. Хотімля. Практично все обладнання, документація збережені, бо вчасно були перенесені у безпечне місце. На матеріальні цінності, які зникли під час проживання у закладі окупантів, складені відповідні акти.

За звітний період Хотімлянський ліцей активно співпрацював з Старосалтівською військовою адміністрацією, віділом освіти, молоді та спорту, старостою с. Хотімля, волонтерськими організаціями.

     Поскільки заклад протягом 2022/2023 навчального року працював у дистанційному режимі, на перший план вийшла проблема доєднання до конференцій на платформі Zoom, комунікація у групах у вайбері. Це потребувало багато зусиль і від учителів, і від учнів та їх батьків.  А також, в першу чергу, наявності гаджетів. Заклад одержав для ефективної роботи вчителів 5 хромбуків від ООН з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) та 5 ноутбуків від Ukraine House DC Foundation, Ins.  Після визволення Хотімлі в приміщенні старостату був встановлений Starlink, досягнута домовленість із старостатом про виділення окремого приміщення для учнів з метою одержання домашніх завдань, відсилання їх вчителям на перевірку. Адміністрацією був складений розклад відвідування для учнів всіх класів. Пізніше було придбано і встановлено в приміщенні закладу роутер, що забезпечило можливості доступу зв’язку до ліцею і використання його здобувачами освіти.

    В червні 2023 року по лінії ЮНІСЕФ учні одержали гаджети – 44 планшети та 26 хромбуків. Сподіваюся, що одержані пристрої будуть сприяти підвищенню ефективності освітнього процесу в 2023/2024 навчальному році.

  1. Вжиті заходи щодо забезпечення навчального закладу кваліфікованими педагогічними кадрами та доцільність їх розстановки

У 2022/2023 навчальному році штатними працівниками школа була забезпечена на 100 %: працювало 15 педагогічних працівників (13

 основних і 2 сумісника) та 2 працівника  обслуговуючого персоналу.

На сьогоднішній день у школі працюють вчителі з категорією:

Спеціаліст – 1

Спеціаліст ІІ категорії - 4

Спеціаліст І категорії - 2

Спеціаліст вищої категорії – 8

Ст. вчитель – 1

Вчитель-методист –1.

Не дивлячись на складні умови, успішно була проведена атестація педагогічних працівників. Були проатестовані, згідно з графіком, 5 учителів: Капинус І. С., вчитель початкових класів, Нагорна В. Є. (атестація перенесена з 2022 року), учитель історії, Лисенко Ю. В., учитель початкових класів, Пасько В. М., учитель хімії та біології, Бондаренко В. В., учитель української мови та літератури. Успішно вчителі, що атестувалися, представили захистили свій досвід роботи за проблемними темами: Бондаренко В. В. – «Реалізація комунікаційно-діяльнісного підходу на уроках української мови в умовах дистанційного навчання», Пасько В. М. – «Практично-діяльнісний підхід на уроках біології та хімії як засіб розвитку пізнавальної активності учнів», Нагорна В. Є. – «Використання комп’ютерних технологій та різних форм з комп’ютерних навчальних програмна уроках історії як засіб розвитку творчого потенціалу учня», Лисенко Ю. В. – «Формування читацької компетентності у молодших школярів», Капинус І. С. – «Ігрові форми навчання та міжпредметні зв’язки».  

Зміни  в освіті залежать від кожного конкретного вчителя, його уміння правильно обрати методи і прийоми навчання  в конкретних умовах на кожному уроці і найважливіше переключатися з авторитарної педагогіки на педагогіку партнерства.

Педагоги Хотімлянського ліцею впроваджують у практику роботи інноваційні технології, серед яких можна виділити інтерактивні, інформаційно-комунікаційні, ігрові, здоров’язберігаючі технології, проєктну технологію, технологію розвитку творчої особистості, створення ситуації успіху, критичне мислення тощо.

Основним напрямом удосконалення рівня професійної компетентності вчителя є професійне самовдосконалення шляхом цілеспрямованої самоосвітньої діяльності.

Переважна більшість педагогів розуміють необхідність активної участі в он-лайн вебінарах, дистанційних курсах та тренінгах, необхідність особистого включення в інноваційні процеси та постійного самовдосконалення. Вони друкують свої розробки на «Всеосвіті», «На урок», одержуючи сертифікати. Плідно працює психолого-педагогічний семінар, на яких розглядаються актуальні питання  освітнього процесу:

  1. Психологічна підтримка учнів в умовах воєнного часу;
  2. Дотримання Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів – запорука академічної доброчесності;
  3. Ефективність домашніх завдань;
  4. Формування ціннісного ставлення до держави, суспільства;
  5. Інструментарій дистанційної форми навчання.

Вчителі оволоділи вміннями використовувати ресурси платформи Zoom, Googl Meet, складати тести для перевірки знань учнів. Проведений був ряд інструктажів для формування навичок у вчителів роботи з електронним журналом на платформі e-school (Нагорна В. Є., Капинус І. С.) та випереджувальні інструктажі для розміщення домашніх завдань в наступному 2023/2024 навчальному році в Classroom.

Адміністрація Хотімлянського ліцею застосовує синергетичний підхід до управління навчальним закладом. Батьківський комітет школи активно долучається до управління навчальним закладом.

Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я учнів та педагогічних працівників

      Питання соціального захисту дитинства в нашому суспільстві є актуальним. У своїй роботі педагогічний колектив керується нормативними документами щодо соціального захисту дитини та охорони дитинства – Законом України «Про охорону дитинства», Конвенцією ООН про права дитини та відповідними нормативними документами Міністерства освіти і науки України й усіх ланок органів управління освітою.

Усі питання медичного забезпечення учнів ліцею (після визволення) здійснює фельдшер Савицький А. С. У групі «Хотімля» регулярно розміщується інформація про дати приїзду лікаря сімейного медицини Дрожжиної М. В., інших лікарів. Виконуються підготовчі заходи щодо організації профілактичних щеплень та медичного огляду дітей відповідного віку.

   Одним із завдань, які вирішував педагогічний колектив протягом навчального року – використання здоров'язберігаючих технологій. Кожний учитель намагався створити таку атмосферу на уроці, щоб учні не відчували стресу, страху, дискомфорту, що впливає на здоров'я та психіку дитини. Суть та стиль стосунків між учителем та учнем забезпечують здійснення соціального захисту та охорони дитинства. В умовах війни дуже важливим є збереження психологічного здоров’я і учнів, і вчителів. Це питання було широко розглянуто в листопаді 2022 року на психолого-педагогічному семінарі та при спілкуванні з батьками. Розглянуто також було питання пошуків шляхів зменшення навантаження на учнів, які перебувають за кордоном і одночасно навчаються і в нашому ліцеї, і школах країни перебування, вироблено рекомендації для учнів та вчителів. Для надання правової допомоги учням, вчителям, батькам в ліцеї з вересня 2008 року працює консультаційний пункт, до якого протягом 2022/2023 навчального року звернулося 3 батьків і 3 учнів.

Забезпечення організації харчування учнів

Постільки заклад протягом 2022/2023 року працював у дистанційному режимі, харчування учнів не здійснювалося.

Дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм

На початок минулого навчального року  учні ліцею не  пройшли медичний огляд, тому групи для занять фізичною культурою встановлені були за результатами огляду 2021 року.

В школі систематично проводилась робота в напрямку охорони праці, техніки безпеки та дотримання державних санітарних норм та норм протипожежної та техногенної безпеки. Директором ліцею були видані відповідні накази та призначені відповідальні. Відповідно до рекомендацій МОНУ з метою безпеки навчальні заняття під час сигналу тривоги не проводилися або переривалися.  

У квітні 2023 року  був проведені Тиждень знань безпеки життєдіяльності.

Вчителем основ здоров’я Котляровим О. Г. ефективно проводились  уроки. Обговорювалися ситуації з учнями щодо практичних дій в умовах виникнення пожеж, інших надзвичайних ситуацій та з надання першої допомоги травмованим та потерпілим, проводились вікторини на знання правил безпечної поведінки в побуті, розглядались питання щодо запобігання невиробничого (побутового) травматизму серед дітей. Випадків дитячого травматизму зафіксовано не було.

05 травня 2023 року працівниками Чугуївського відділку МНС було проведено урок з мінної безпеки, до якого долучилося 60 учнів закладу та всі вчителі. Для відсутніх учнів у групах була розміщена презентація. Класні керівники постійно розміщували в групах також пам’ятки з безпечної поведінки під час осінніх, зимових, весняних, літніх канікул. Всі бесіди з різних видів травматизму фіксувалися у класних електронних журналах.

Зусиллями Старосалтівської військової адміністрації в с. Хотімля встановлено сигнал оповіщення про загрозу обстрілів, система розташована в приміщенні закладу. Все ж не може не викликати хвилювання відсутність пожежної сигналізації, несправність пожежного резервуара в закладі, просрочення термін обробки дерев’яних конструкцій даху ППС та перевірки заземлення та блискавозахисту.

Згідно з наказом директора школи було призначено громадським інспектором з охорони дитинства заступника з виховної роботи Пасько В.М. Було поновлено банк даних дітей пільгового контингенту, складено  план роботи громадського інспектора з охорони дитинства.

В цьому навчальному році була створена, але не працювала рада профілактики правопорушень, злочинності і бездоглядності.

Залучення педагогічної та батьківської громадськості до управління навчальним закладом.

Заклад працює на основі єдиних нормативних документів, освітній процес організовує за навчальними планами, складеними на основі освітніх програм для кожного ступеню. Для формування позитивного іміджу серед громадськості, ми презентуємо діяльність педагогічного та учнівського колективів. Створено сайт школи, де можна дістати інформацію про нормативно-правове забезпечення діяльності закладу, Статут ліцею, режим роботи, освітні програми, розклад на семестр, набір до 1 класу. На сайті розміщується інформація і про щоденне шкільне життя, важливі події та новини, наші досягнення та перемоги. На шкільному сайті можливий доступ до електронних щоденників учнів. Але на превеликий жаль мало батьків, жителів села відвідують наш сайт. Хотілося, щоб ми мали зворотній зв'язок, його оцінку вами.

       Втратило чинність Примірне положення про батьківські комітети (наказ МОН України від 21.12.2017 року №1649). Однак, припинення дії положення не означає, що батьківські комітети скасували або заборонили. Наш заклад освіти зберіг батьківський комітет, бо він є нашим надійним помічником і сприяє розширенню зв’язків з батьківським загалом, співпраці в трикутнику «Школа. Сім’я. Громадськість».

Концепція Нової української школи передбачає, що нова школа працюватиме на засадах педагогіки партнерства, в основі якої – спілкування, взаємодія та співпраця між учителем, учнем і батьками, які об’єднані спільними цілями та прагненнями, є добровільними та зацікавленими однодумцями, рівноправними учасниками освітнього процесу, відповідальними за результат.

Для здійснення та прийому правильних управлінських рішень були проведені  засідання педагогічної ради з актуальних освітніх проблем для нашого закладу.

РІВЕНЬ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ ХОТІМЛЯНСЬКОГО ЛІЦЕЮ  ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ  РІЧНОГО ОЦІНЮВАННЯ

2022/2023 Н.РОКУ

ПРЕДМЕТ

5КЛ

6КЛ

7КЛ

8КЛ

9КЛ

10КЛ

11КЛ

ЗРНУ

1

УКР. МОВА

0,83

0,70

0,50

0,68

0,65

0,60

0,70

0,67

2

УКР.ЛІТЕРАТУРА

0,85

0,70

0,62

0,75

0,73

0,60

0,70

0,71

3

ЗАР.ЛІТЕРАТУРА

0,75

0,70

0,67

0,60

0,58

0,65

0,75

0,67

4

НІМ.МОВА

0,71

0,63

0,55

0,50

0,60

5

АНГ.МОВА

0,67

0,65

0.58

0,71

0,68

0,66

6

МАТЕМАТИКА

0,67

0,70

0,55

0,55

0,62

7

АЛГЕБРА

0,54

0,73

0,67

0,65

8

ГЕОМЕТРІЯ

0,54

0,71

0,65

0,63

9

ФІЗИКА

0,67

0,75

0,67

0,63

0,70

0,68

10

ІНФОРМАТИКА

0,71

0.71

0,63

0.73

0,68

0,65

0,75

0,69

11

ІСТОРІЯ  УКРАЇНИ

0,73

0,58

0,71

0,68

0,65

0,80

0,69

12

ВСЕСВ.ІСТОРІЯ

0,65

0,58

0.73

0,67

0,60

0,80

0,67

13

ОСНОВИ ПРАВОЗ.

0,68

0,68

14

МИСТЕЦТВО

0,77

0,72

0,75

15

ХІМІЯ

0,62

0,75

0,73

0,50

0,70

0,66

16

БІОЛОГІЯ

0,72

0,66

0,77

0,71

0,50

0,75

0,68

17

ПРИРОДОЗНАВСТ.

0,77

0,77

18

ГЕОГРАФІЯ

0,64

0,58

0,71

0,70

0,55

0,63

0,64

19

ОСНОВИ ЗДОРОВ.

0,83

0,65

0,83

0,83

0,67

0,76

20

ЕТИКА

0,85

0,85

21

МУЗ.МИСТЕЦТ.

0,87

0,65

0,75

0,76

22

ОБРАЗОТ.МИСТ.

0,87

0,79

0,87

0,84

23

ТРУД.НАВЧАННЯ

0.81

0.75

0,79

0,77

0,85

0,70

0,80

0,78

24

ФІЗ.КУЛЬТУРА

0,85

0,79

0,79

0,85

0,79

0,67

0,85

0,79

25

ЗАХИСТ  УКРАЇНИ

0,54

0,80

0,67

26

АСТРОНОМІЯ

0,70

0,70

27

ГРОМАД.ОСВІТА

0,60

0,60

28

ХАРКІВЩИНОЗН.

0,70

0,70

ЗРНУ

0,79

0,70

0,66

0,74

0,69

0,60

0,72

0,70

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.