Новини сайту МОНУ

Дата: 8 серпня 2020 о 19:12, Оновлено 6 січня 2023 о 22:39

Вітаємо, колеги!

У нашому останньому листі 2022 року читайте про діагностичні тести з математики й української мови на Всеукраїнській школі онлайн, доставку хромбуків для освітян, оновлене положення про конкурс імені Петра Яцика та про інші новини.

ПЛАТФОРМУ ВШО ПОПОВНИЛИ ТЕСТАМИ
ДЛЯ ДІАГНОСТИКИ РЕЗУЛЬТАТІВ НАВЧАННЯ УЧНІВ

До Всеукраїнської школи онлайн додали діагностичні тести з математики й української мови для учнів 5, 7 та 9 класів. Тести допоможуть з’ясувати, як учні засвоїли теми з попередніх двох років навчання, та виявити, над чим потрібно додатково попрацювати.

Діагностичні тести складаються із двох блоків – первинного та вторинного тестування. Первинне тестування учням варто пройти на початку навчального року. За його підсумками вчитель отримує детальний звіт, який містить і загальну статистику успішності, і рекомендації, які конкретно теми потребують додаткового опрацювання.

Звіт зі результатами отримує також кожен учень. А разом із ним одержує і перелік посилань на матеріали, які варто опрацювати, аби поліпшити результати навчання у темах, у яких були допущені помилки.

Тести доступні для всіх охочих на платформі «Всеукраїнська школа онлайн» у розділі «Курси». Докладніше про те, як користуватись тестами, дивіться у відео.

ЦИФРОВІ ДЕВАЙСИ ДЛЯ ОСВІТЯН

За сприяння ЮНІСЕФ «Школа супергероїв» одержала 70 ноутбуків. Саме тут навчаються учні, які проходять лікування або реабілітацію в закладах охорони здоров’я. Ноутбуками будуть користуватися діти, які за станом здоров’я не можуть навчатися у групах, перебувають в інфекційних боксах чи вчаться біля ліжка.

Крім того, у межах домовленостей МОН, Мінцифри з компанією «Google» та ЮНЕСКО доставляються хромбуки для забезпечення потреб українських педагогічних працівників. Ще понад 7 тис. девайсів передано вчителям України. Раніше педпрацівники уже одержали понад 46 тис. хромбуків із запланованих 50 тис.

ОНОВЛЕНО ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОНКУРС ІМ. П. ЯЦИКА

Набув чинності наказ МОН, який затверджує нову редакцію Положення про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика.

У новій редакції положення враховано процеси децентралізації та утворення територіальних громад; уточнено механізм проведення конкурсу, зокрема у період воєнного стану, надзвичайної ситуації природного або техногенного походження, карантину тощо. У документі також конкретизовано перелік категорій здобувачів освіти, для яких проводиться конкурс.

Слід додати, що  14 переможців ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та 39 переможців XII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка протягом року щомісячно отримуватимуть стипендію Президента України.

ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗДОРОВ’Я: ЯК «В ОЧІКУВАННІ» ЗБЕРІГАТИ СПОКІЙ

Понад 300 днів Україна перебуває в режимі воєнного стану. Попри небезпеки з боку рф українці в єдності продовжують обороняти усі фронти. Для підтримки кожного МОН у межах Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки за ініціативою першої леді України Олени Зеленської регулярно надає поради та рекомендації.

Цього разу читайте про те, як контролювати психоемоційний стан, щоб уникнути страху, панічних приступів чи навіть постравматичного синдрому.

На сьогодні все! Дякуємо, що залишаєтесь із нами на зв’язку.

До зустрічі у 2023 році!