Всеукраїнський тиждень права

Дата: 8 грудня 2020 о 16:46, Оновлено 7 грудня 2021 о 09:39

УВАГА, УВАГА!!!

З 06 по 10 грудня 2021 р. в нашому ліцеї – Всеукраїнський тиждень права

Середа – « Якщо право – професія» (онлайн-зустріч з працівниками Харківського національного університету внутрішніх справ) (10-11 кл.)

1. «Бінго!» (Права людини і реальне життя)  (8-11 кл.)

Четвер  -- «Мої права/Твої права: конфлікт прав» (гра «Що тепер?»  (8-11 кл.)

1. «Я  людина – значить маю права» (виховні заходи для учнів 1-4 кл.)

Пятниця  –   «Сила квітів» (Наші потреби – в наших правах» (8-11 кл.)

10 грудня – ДЕНЬ ПРАВ ЛЮДИНИ

Понеділок      Відкриття тижня. Конкурс малюнків «Знай і поважай свої права»                        (1-4 кл.)

Вівторок       Правовий марафон (9-11 кл.)

Середа            Зустріч з дільничним інспектором поліції Шаповалом В.  (7-8 кл.)

Четвер           Борці за права людини (правовий калейдоскоп) (9-11 кл.)   Диктант  10 ГРУДНЯ  - ДЕНЬ  ПРАВ ЛЮДИНИ (5-7 кл.)

П’ятниця      Ми --  проти  насилля (участь у Всеукраїнській  акції «16 днів без     насилля») (9-11 кл.)

Тематичні години спілкування (1-4 кл. )

Права дитини –  історія і сучасність.

( диктант для учнів 8 – 11 класів)

Ви вже знаєте, що були часи, коли дітей узагалі не сприймали як повноцінну особистість і не зважали на їх потреби.   Дітям було нелегко, не було законів, які б оберігали їхнє життя. Пройшло не одне тисячоліття, поки люди не зрозуміли, що діти потребують особливої уваги. Довгі роки на дітей не звертали уваги й нарешті у 1924 році в Женеві прийняли перший документ про потреби дітей – Декларацію прав дитини. Міжнародна Організація Об’єднаних Націй, що була створена у 1945 році, стала на захисті дітей. До неї увійшли 150 країн світу, які не тільки приймають міжнародні закони, але й намагаються їх контролювати.

У 1959 році була прийнята Декларація про права дитини, а в 1989 році ООН проголосила Конвенцію про права дитини. Права, викладені в Конвенції, набувають сили тільки в тих державах, які підписали цей документ та зобов’язались їх виконувати. Україна, з набуттям незалежності, також підписала цю Конвенцію у 1991 році.

На жаль, сьогодні є країни, в яких права дітей порушуються, та наша країна прагне, щоб у її юних громадян було щасливе дитинство.

Ми всі рівні, хоча й різні

(диктант для учнів 5 – 7 класів)

Кожна людина має власні здібності й нахили, свою віру та духовні цінності. Отже, кожна людина є унікальною і неповторною. Тому ми всі рівні, але – різні. Суспільству характерна соціальна і вікова різноманітність.

Пройшло не одне тисячоліття, поки людство не зрозуміло, що діти потребують особливої уваги, що вони тільки у загальних рисах такі самі як дорослі. Однак діти частіше відчувають образу та несправедливість, оскільки є слабшими і беззахисними.

Довгі роки найрозумніші люди боролися за права дітей і, нарешті, у 1924 році в Женеві був прийнятий перший документ про потреби дітей – Декларація прав дитини, а в 1989 – ухвалили міжнародну Конвенцію про права дитини. За цими документами дитиною вважається кожна людина, яка не досягла 18-річного віку. Усі   діти, незалежно  від раси, статі,мови, релігії, майнового стану, здоров’я, мають  рівні права з усіма іншими дітьми.

Зустріч з дільничним інспектором поліції Шаповалом В.  (7-8 кл.)

В рамках Всеукраїнського тижня права у Хотімлянскій загальноосвітній школі відбулася бесіда "Твої права - твій захист". Учні мали змогу поспілкуватися з поліцейськими офіцерами Старосалтівської громади.

В ході візиту була проведена лекція з учнями 7 та 8 класів, яка була спрямована на поглиблене вдосконалення знань неповнолітніх в правовій сфері. А також були роз’яснені питання щодо кримінальної та адміністративної відповідальності неповнолітніх.

В ході лекції було невід’ємним питанням такого явища, як «БУЛІНГ» та його види в дитячому середовищі.

Зустріч супроводжувалась цікавими прикладами по ходу лекції за що діти та вчителі були дуже вдячні.

Дякуємо за співпрацю.