Педагогічна рада "Формувальне оцінювання"
Педагогічна рада розпочалась з виконання вправи «Казковий магазин» на дошці Zoom. Учителі виставили на продаж свій товар (риси характеру, навички, уміння) та на заміну замовили собі щось для купівлі. Педагоги на жовтих стікерах написали продукти на продаж та купили товар з блакитних стікерів.
Провели 2 вправу «Температурний скринінг проблеми». Учасники засідання визначили власну температуру на платформі, зазначивши рівень обізнаності з піднятого питання на початку роботи.
- Який ваш рівень обізнаності з питання «Формувальне оцінювання»?
За результатами отримали на першому місці – середній рівень обізнаності, на другому – достатній, на третьому – високий.
Потім надано теоретичний матеріал з теми.
Виконали вправу «Функції оцінювання». Завдання: дати визначення функціям оцінювання, поєднавши назву з визначенням на платформі learning apps.
- Чому ця тема потрібна?
Робота в секційних залах (групова робота 3 секцій впродовж 12 хвилин):
заповнення порівняльної таблиці «Традиційне оцінювання – формувальне оцінювання». Презентація результатів роботи, групи представляють наробки за параметрами: мета, хто оцінює, що оцінюється, пріоритет, тип взаємодії в класі, критерії оцінювання. Обговорення основних питань.
Підбиття підсумків роботи, узагальнивши матеріал та надавши додаткову інформацію про методи та інструменти формувального оцінювання, цілі ФО та алгоритм діяльності вчителя щодо організації ФО.
Провели рефлексію за допомогою вправи «Температурний скринінг проблеми» (наприкінці засідання). Педагоги самостійно оцінили свій рівень знань з опрацьованої теми. За результатами отримали на першому місці – достатній рівень, на другому місці – високий рівень.
Створення «хмари» слів про формувальне оцінювання, робота в Mentimetr, завдання: записати слова-асоціації до поняття «формувальне оцінювання». Вчителі створили хмару асоціацій з 48 слів, як-от: мотивація, самооцінювання, співпраця, взаємодопомога, розвиток, динаміка тощо.
Закріплення отриманих знань у вигляді гри на платформі kahoot, учителі відповідають на поставлені запитання, змагаючись у часі.
Проведення вправи «Лист самооцінювання». Педагоги здійснюють самооцінювання діяльності під час засідання за шістьома критеріями.